• The King's Man

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Hypnotic

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Below Zero

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • A Perfect Enemy

    ★★½

  • Coven

    ★★★

  • The Paramedic

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • Offering to the Storm

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Josep

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Ni oblit ni perdó

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Dreambuilders

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • My Mexican Bretzel

    ★★½

  • Out in the Open

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Fractured

    ★★★

  • The Endless Trench

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • While at War

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★