pattonchris has logged 398 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Jasper Mall

Jasper Mall

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fatman

Fatman

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Relic

Relic

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tin Cup

Tin Cup

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ava

Ava

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Glorias

The Glorias

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Monster House

Monster House

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cuties

Cuties

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Irresistible

Irresistible

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Road to Christmas

The Road to Christmas

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Unhinged

Unhinged

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Charm City Kings

Charm City Kings

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry