Patrick has logged 10 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Les Girls

Les Girls

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Place in the Sun

A Place in the Sun

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry