patmatton1 has logged 33 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Endless

The Endless

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Drowning by Numbers

Drowning by Numbers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Day of Anger

Day of Anger

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Week Of

The Week Of

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Honeymoon Killers

The Honeymoon Killers

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Merchant of Venice

The Merchant of Venice

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cruising

Cruising

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Billy Jack Goes to Washington

Billy Jack Goes to Washington

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Feral

Feral

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Haunting of Sharon Tate

The Haunting of Sharon Tate

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Desolation

Desolation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Salton Sea

The Salton Sea

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Arctic

Arctic

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black '47

Black '47

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Race with the Devil

Race with the Devil

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Trial of Billy Jack

The Trial of Billy Jack

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Reign of Fire

Reign of Fire

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry