• No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • Prisoners of the Ghostland

  • 2025: The World Enslaved By A Virus

    ½

  • Music

    ½

  • Hillbilly Elegy

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Tax Collector

    ★½

  • Money Plane

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Last Days of American Crime

    ½

  • Capone

    ★½

  • Lady Driver

    ★★

  • Extraction

    ★★½

  • Abominable

    ★★

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • Spenser Confidential

  • Siberia

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • A Fall from Grace

    ★★

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • The Columnist

    ★★½

  • Cats

    ½

  • 6 Underground

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Grand Isle

    ★★½

  • The Good Liar

    ★★★

  • 21 Bridges

    ★★½

  • Kill Chain

    ★★½

  • Eli

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • 10 Minutes Gone

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★½

  • 3 from Hell

    ★★★★

  • Calm with Horses

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Twentieth Century

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Blood Quantum

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • The Laundromat

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • The Fanatic

    ★★½

  • Running with the Devil

    ★½