PastMarvel900 has logged 116 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★½
Edit this entry  
23
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★★½
Edit this entry  
01
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry