• The Green Knight

    ½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Yes Day

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Let Him Go

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Way Back

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Playing with Fire

    ★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Descendants 3

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • Brightburn

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • A Dog's Way Home

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★★

  • The Grinch

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

  • Halloween

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • A Wrinkle in Time