• Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Cuties

    ★★½

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Lingua Franca

    ★★★½

  • Straight Up

    ★★★

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • An Easy Girl

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Hotel Mumbai

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • Boy Erased

    ★★★½

  • The Quake

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • The Meg

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Border

    ★★★

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★★

  • The Open House

    ★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★★

  • I, Tonya

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Dunkirk

  • The Florida Project

  • God's Own Country

    ★★★★

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • The Founder

    ★★½

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Raw

    ★★★★½

  • Hush

    ★★★½

  • Room

    ★★★★

  • Suite Française

    ★★★½

  • Interstellar

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • As Above, So Below

    ★★★½

  • Unfriended

    ★★★

  • Obvious Child

    ★★½

  • Her

    ★★★½

  • The Bling Ring

    ★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★