Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Death of a Salesman

Death of a Salesman

1985
×
Edit this entry  
01
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
After We Fell

After We Fell

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Love Hard

Love Hard

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
Read the review Edit this entry  
11
The Crucible

The Crucible

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
House of Wax

House of Wax

2005
×
Read the review Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★½
Edit this entry  
22
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Japan: Memoirs of a Secret Empire

Japan: Memoirs of a Secret Empire

2004
×
Read the review Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★
Edit this entry  
04
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Last Unicorn

The Last Unicorn

1982
×
Read the review Edit this entry  
03
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry