• Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★½

  • Soul

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • The Invisible Man

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • 365 Days

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

  • Jumanji: The Next Level

  • Frozen II

  • The Platform

    ★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • A Rainy Day in New York

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

  • Parasite

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Hustle

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Silence

  • Us

  • Captain Marvel

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Beautiful Boy

  • A Star Is Born

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Ant-Man and the Wasp

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • The Kissing Booth

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

  • The Titan

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

  • Game Night

  • Love, Simon

  • Annihilation

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Greatest Showman

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Daddy's Home 2

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Happy Death Day

  • Flatliners

  • It

  • Lady Bird

  • What Happened to Monday

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Breath

  • Despicable Me 3

  • Wonder Woman

  • Baywatch

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Beauty and the Beast