• Four Lions

    ★★★★½

  • Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

    ★★★★½

  • Fast & Furious

    ★★

  • Rambo

    ★★½

  • Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

    ★★★★½

  • 1408

    ★★½

  • The Fast and the Furious: Tokyo Drift

    ★★★

  • The Host

    ★★★★½

  • National Treasure

    ★★½

  • Oldboy

    ★★★★★

  • 2 Fast 2 Furious

    ★★★

  • Lilo & Stitch

    ★★★★½

  • The Fast and the Furious

    ★★★

  • Final Destination

    ★★★

  • My Neighbors the Yamadas

    ★★★★★

  • The Straight Story

    ★★★★★

  • Wishmaster 2: Evil Never Dies

    ★★★

  • Welcome Back, Mr. McDonald

    ★★★★★

  • Wishmaster

    ★★★★

  • Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

    ★★★★★

  • Perfect Blue

    ★★★★★

  • Beavis and Butt-Head Do America

    ★★★★

  • Whisper of the Heart

    ★★★★½

  • Thumbelina

    ★★

  • Ocean Waves

    ★★★½

  • Edward Scissorhands

    ★★★★½

  • Heathers

    ★★★★½

  • They Live

    ★★★★

  • Cinema Paradiso

    ★★★★½

  • Miracle Mile

    ★★★★★

  • Raising Arizona

    ★★★★

  • Castle in the Sky

    ★★★★★

  • Mobile Suit Gundam III: Encounters in Space

    ★★★★½

  • Mobile Suit Gundam II: Soldiers of Sorrow

  • Mobile Suit Gundam I

    ★★★★

  • Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • House

    ★★★★★

  • The Railrodder