• Venom: Let There Be Carnage

  • Luca

    ★★★★★

  • F9

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Arlo the Alligator Boy

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Monster Hunter

    ½

  • Puparia

    ★★★★★

  • King Rocker

    ★★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½

  • Money Plane

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Dolittle

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Tuna

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Anima

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • The Day Shall Come

    ★★★★

  • Extra Ordinary

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★

  • Batman Ninja

    ★★★★½

  • Upgrade

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★½

  • Downsizing

    ★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★★

  • Define Intervention

    ★★★★★

  • Furious 7

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★

  • The Babadook

    ★★★½

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • The Wind Rises

    ★★★★★

  • The Internship

    ½

  • Now You See Me

  • Fateful Findings

    ★★★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★

  • Fast & Furious 6

    ★★★

  • Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

    ★★★★½

  • Sinister

    ★★½

  • Fast Five

    ★★★

  • Four Lions

    ★★★★½

  • Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

    ★★★★½

  • Fast & Furious

    ★★