Alex has logged 38 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hobgoblins

Hobgoblins

1988
×
★½
Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Ham: Caught in a Ham

Spider-Ham: Caught in a Ham

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Marvel One-Shot: The Consultant

Marvel One-Shot: The Consultant

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★
Edit this entry  
11
A Matter of Loaf and Death

A Matter of Loaf and Death

2008
×
★★★★
Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Filmworker

Filmworker

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Steps

Steps

2007
×
★★★
Edit this entry  
05
Boat

Boat

2007
×
★★★½
Edit this entry  
04
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry