• Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • The Lion King

    ½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Fighting with My Family

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★★

  • Overlord

    ★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Assassination Nation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Jigsaw

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Revenge

    ★★★★★

  • It

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Mayhem

    ★★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★★

  • Super Dark Times

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★★

  • The Void

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★★

  • Love Is All You Need?

    ½

  • Deadpool

    ★★★★