• Dune: Part Two

  • Thor: Love and Thunder

  • The Batman

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Forever Purge

    ★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Sylvie's Love

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★★

  • Calm with Horses

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • The Lion King

    ½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Fighting with My Family

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★