Pablo I. has logged 441 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Poison Rose

The Poison Rose

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Variety

Variety

1925
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Buena Vista Social Club

Buena Vista Social Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dark Horse

Dark Horse

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Life During Wartime

Life During Wartime

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Palindromes

Palindromes

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Box

Black Box

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lie

The Lie

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Storytelling

Storytelling

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Big Swallow

The Big Swallow

1901
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Attack on a China Mission

Attack on a China Mission

1900
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Evil Eye

Evil Eye

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Be Careful What You Wish For

Be Careful What You Wish For

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Leafie, a Hen Into the Wild

Leafie, a Hen Into the Wild

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Intolerance: Love's Struggle Throughout the Ages

Intolerance: Love's Struggle Throughout the Ages

1916
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

1915
×
Read the review Edit this entry  
08
Nanook of the North

Nanook of the North

1922
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nothing But Time

Nothing But Time

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
El paso

El paso

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
100 Meters

100 Meters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mars Needs Moms

Mars Needs Moms

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Animal

The Animal

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pete's Dragon

Pete's Dragon

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Identifying Features

Identifying Features

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Night of the Beast

The Night of the Beast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Armed to the Teeth

Armed to the Teeth

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry