• My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★★

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • The Invisible Man

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Hello World

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl

    ★★

  • Ride Your Wave

    ★★½

  • Parasite

  • Promare

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Shrek Retold

  • Zoku Owarimonogatari

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Penguin Highway

    ★★★★½

  • Pokémon the Movie: The Power of Us

    ★★★★½

  • Flavors of Youth

    ★★★★★

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Mirai

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Liz and the Blue Bird

    ★★★★½

  • Batman Ninja

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Love, Chunibyo & Other Delusions! Take On Me

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Fullmetal Alchemist

  • One Cut of the Dead

    ★★★★½

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Battle of the Sexes

  • Toc Toc

    ★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Fate/kaleid liner Prisma☆Illya: Vow in the Snow

    ★★½

  • I Want to Deliver Your Voice

    ★★★★

  • Death Note

    ★★★½

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★

  • Pokémon the Movie: I Choose You!

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • JoJo's Bizarre Adventure: Diamond Is Unbreakable – Chapter 1

    ★★★½

  • In a Heartbeat

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Blame!

    ½

  • Lu Over the Wall

    ★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Free!: Timeless Medley - The Bond

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★★★★

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★½

  • The Spacewalker

    ★★★½

  • Kuroko's Basketball the Movie: Last Game

    ★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Sword Art Online: The Movie – Ordinal Scale

    ★★★

  • Logan

    ★★★½

  • Genocidal Organ

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Please Tell Me! Galko-chan OAD: Is Summer Vacation Real?

    ★★★★½