öz has logged 15 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Russians Are Coming! The Russians Are Coming!

The Russians Are Coming! The Russians Are Coming!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★
Edit this entry