öz has logged 96 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bright

Bright

2017
×
½
Edit this entry  
30
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Tig

Tig

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lymelife

Lymelife

2008
×
★★★★
Edit this entry  
04
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
How to Survive a Plague

How to Survive a Plague

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Landline

Landline

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★½
Edit this entry  
23
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★
Edit this entry  
23
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
Edit this entry  
22
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★½
Edit this entry  
16
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
Read the review Edit this entry  
11
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★
Edit this entry  
08
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
05
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★
Edit this entry  
04
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★
Edit this entry  
10
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
No Distance Left to Run

No Distance Left to Run

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
13
When a Man Loves a Woman

When a Man Loves a Woman

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
King Cobra

King Cobra

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Edit this entry