Owen has logged 84 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Edit this entry  
16
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Edit this entry  
13
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Warcraft

Warcraft

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
U.S. Marshals

U.S. Marshals

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Kate

Kate

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Elysium

Elysium

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Volcano

Volcano

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dante's Peak

Dante's Peak

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
2012

2012

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★½
Edit this entry  
05
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Jolt

Jolt

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Shooter

Shooter

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Planet of the Apes

Planet of the Apes

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Infinite

Infinite

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry