Owen has logged 21 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Downfall

Downfall

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry