• The House

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Selma

    ★★★½

  • Stand by Me

    ★★★★

  • The Happytime Murders

    ½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Level Sixteen

    ★★½

  • Paul Blart: Mall Cop 2

    ½

  • I Am the Pretty Thing That Lives in the House

    ★★½

  • The Great Mouse Detective

    ★★★

  • The Sword in the Stone

    ★½

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • Edward Scissorhands

    ★★★★

  • Cryptozoo

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½