• Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Dig

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★½

  • Proxima

    ★★★★

  • The Spy

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • A Rainy Day in New York

    ★★

  • The Lion King

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

  • Guava Island

    ★★★★

  • Shazam!

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Long Shot

  • Honey Boy

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

  • Green Book

    ★★½

  • A Faithful Man

    ★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • The Favourite

    ★★★

  • Roma

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Banana Fish

    ★★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Patrick Melrose

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

  • Prospect

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

  • Black Panther

  • Tully

    ★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • The Wife

    ★★★

  • Breathe

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★½

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★