• The Irishman

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

    ★★

  • Ema

    ★★★½

  • Joker

  • First Cow

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Falling Inn Love

    ★★

  • Marriage Story

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Chicuarotes

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★

  • Swallow

    ★★★★½

  • A Love Song for Latasha

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★½

  • The Great Hack

    ★★★½

  • Life Overtakes Me

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★½

  • American Factory

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★½

  • The Edge of Democracy

    ★★★

  • Vice

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • Creed II

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Creepy Line

    ★★★

  • The Perfection

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Free Solo

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★

  • Roma

  • Stuck

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Lost & Found

    ★★★★½

  • Capernaum

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • The Image Book

    ★★½

  • Cold War

    ★★★★