• Remember the Titans

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★½

  • True Romance

    ★★★★

  • Hero

    ★★★★★

  • The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

    ★★½

  • The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

    ★★½

  • Beasts of the Southern Wild

    ★★★★½

  • Salmon Fishing in the Yemen

    ★★½

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Cronos

    ★★½

  • Blade II

    ★★½

  • Hellboy

    ★★★

  • Great Expectations

    ★★½

  • Max & Co

  • The Miracle of Marcelino

    ★½

  • Divergent

    ★★