Orrin has logged 25 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Lost Continent

The Lost Continent

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lake Bodom

Lake Bodom

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Terror Eyes

Terror Eyes

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fury of the Demon

Fury of the Demon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Antrum

Antrum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zeder

Zeder

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Attack of the Crab Monsters

Attack of the Crab Monsters

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Slugs

Slugs

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Howling III

Howling III

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream of the Wolf

Scream of the Wolf

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rage of Honor

Rage of Honor

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Black Sleep

The Black Sleep

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Outing

The Outing

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dolls

Dolls

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gags The Clown

Gags The Clown

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Mummy's Shroud

The Mummy's Shroud

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Mad Magician

The Mad Magician

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beyond the Door

Beyond the Door

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry