ky has logged 21 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Focus

Focus

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
G.I. Joe: Retaliation

G.I. Joe: Retaliation

2013
×
Edit this entry  
09
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Fly

The Fly

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry