OneYoungWolf has logged 101 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

2010
×
Read the review Edit this entry  
17
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
I Am Greta

I Am Greta

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Leatherface

Leatherface

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Innocents

The Innocents

1961
×
½
Read the review Edit this entry  
02
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Cats

Cats

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Annie

Annie

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Seven Brides for Seven Brothers

Seven Brides for Seven Brothers

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Book of Stone

The Book of Stone

2009
×
Read the review Edit this entry  
16
The War of the Worlds

The War of the Worlds

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

1984
×
Read the review Edit this entry  
13
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Bunny

Bunny

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
House of Wax

House of Wax

2005
×
Read the review Edit this entry  
16
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry