• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Downfalls High

    ½

  • Music

    ½

  • Horimiya

  • Death to 2020

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Le club Vinland

    ★★★

  • Canvas

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Cadaver

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Spontaneous

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Antebellum

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Night Shifts

  • Tenet

    ★★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★½

  • Chemical Hearts

    ★½

  • Project Power

    ★★★

  • Work It

    ★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ½

  • #Alive

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • Becky

    ★★★½

  • Dating Amber

    ★★★★½

  • Rhubarb

    ★★★½

  • Hollywood

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Stargirl

    ★★

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

  • All the Bright Places

    ★★★★

  • The Decline

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • The Night Clerk

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Miss Americana

  • His House

    ★★★★

  • The Turning

    ★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

  • 1917

    ★★★★★