Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
Edit this entry  
03
Jockey

Jockey

2021
×
Edit this entry  
03
Missing In Brooks County

Missing In Brooks County

2020
×
Edit this entry  
02
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★½
Edit this entry  
18
France

France

2021
×
Edit this entry  
14
Introduction

Introduction

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
The Thing Called Love

The Thing Called Love

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★
Edit this entry  
11
Hive

Hive

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Faithful: The King, The Pope, The Princess

The Faithful: The King, The Pope, The Princess

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Zola

Zola

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Thin Skin

Thin Skin

×
★★★★
Edit this entry  
04
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Edit this entry  
30
The Velvet Queen

The Velvet Queen

2021
×
Edit this entry  
29
Mothering Sunday

Mothering Sunday

2021
×
Edit this entry  
28
Thin Skin

Thin Skin

×
★★★½
Edit this entry  
27
Luzzu

Luzzu

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
Edit this entry  
23
It's Alive

It's Alive

1974
×
★★★★
Edit this entry  
22
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Learning to Live Together: The Return of Mad Dogs & Englishmen

Learning to Live Together: The Return of Mad Dogs & Englishmen

2021
×
Edit this entry  
21
Keyboard Fantasies

Keyboard Fantasies

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Karen Dalton: In My Own Time

Karen Dalton: In My Own Time

2020
×
Edit this entry  
16
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
Edit this entry  
15
A Son

A Son

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Benedetta

Benedetta

2021
×
Edit this entry  
12
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Edit this entry  
12
The Souvenir Part II

The Souvenir Part II

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Babette's Feast

Babette's Feast

1987
×
Edit this entry  
10
Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

2021
×
Edit this entry  
09
The Novice

The Novice

2021
×
Edit this entry  
08
The Rescue

The Rescue

2021
×
Edit this entry  
08
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
For the Left Hand

For the Left Hand

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Only the Animals

Only the Animals

2019
×
Edit this entry  
03
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Two Sights

The Two Sights

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
02
499

499

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Most Beautiful Boy in the World

The Most Beautiful Boy in the World

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ascension

Ascension

2021
×
★★★★
Edit this entry