• Luca

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Rose Island

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Earwig and the Witch

  • Soul

    ★★★★★

  • The Predators

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★½

  • Climax

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Raw

  • Inside Out

    ★★★★

  • Love

    ★★★

  • Monsters University

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★

  • The Turin Horse

    ★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★½

  • The Social Network

    ★★

  • Avatar

    ★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★

  • Ponyo

    ★★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★½

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★½

  • Pusher III

    ★★★

  • Pusher II: With Blood on My Hands

    ★★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★½

  • The Best of Youth

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★★

  • Signs

    ★★½

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • The Son's Room

    ★★★★

  • Ritual

    ★★★½

  • The Celebration

    ★★★½

  • Princess Mononoke

    ★★★½

  • Pusher

    ★★★½

  • La Haine

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • Porco Rosso

    ★★★★

  • Dreams

    ★★★★

  • Red Wood Pigeon

    ★★★

  • Tetsuo: The Iron Man

    ★★★★

  • Mystery Train

    ★★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★

  • Castle in the Sky

    ★★★★½

  • Captain EO

  • Videodrome

    ★★★

  • The King of Comedy

    ★★★★★

  • E.T. the Extra-Terrestrial

    ★★★

  • Camera Buff

    ★★★★

  • Manhattan

    ★★½

  • The Twelve Tasks of Asterix

    ★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★

  • The Panic in Needle Park

    ★★★★

  • A Man Escaped

    ★★★★

  • King Kong

    ★★