Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Matrix

The Matrix

1999
×
Edit this entry  
27
Luccas Neto in: The End of Christmas

Luccas Neto in: The End of Christmas

2019
×
½
Edit this entry  
26
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
08
The Bitch Who Stole Christmas

The Bitch Who Stole Christmas

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
29
Saw III

Saw III

2006
×
★½
Edit this entry  
25
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry  
25
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Edit this entry  
21
The Ring

The Ring

2002
×
★★★
Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★½
Edit this entry  
20
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★½
Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Savage X Fenty Show Vol. 3

Savage X Fenty Show Vol. 3

2021
×
Edit this entry  
12
Carrie

Carrie

1976
×
★★★
Edit this entry  
03
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Edit this entry  
31
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Edit this entry  
31
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Edit this entry  
31
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Edit this entry  
29
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Edit this entry  
25
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★
Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Swallow

Swallow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

1937
×
★★★½
Edit this entry  
09
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★½
Edit this entry  
30
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
Edit this entry  
17
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★½
Edit this entry