Jared has logged 46 entries for films during February 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Walk

The Walk

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Man on Wire

Man on Wire

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Restrepo

Restrepo

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Over the Top

Over the Top

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Keep

The Keep

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Mortdecai

Mortdecai

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zoolander 2

Zoolander 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Batman: Bad Blood

Batman: Bad Blood

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Æon Flux

Æon Flux

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Three Kings

Three Kings

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Comet

Comet

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fifty Shades of Black

Fifty Shades of Black

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
02
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry