• Scream

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Hellbound

    ★★★½

  • Mayor Pete

    ★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Citizen Ashe

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Azor

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Ninjababy

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Together Together

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Cryptozoo

    ★★★½

  • Censor

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • CODA

    ★★½

  • The Dig

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Castro's Spies

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Uncle Vanya

    ★★★½