Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
½
Edit this entry  
01
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
½
Edit this entry  
26
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Searching

Searching

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Becky

Becky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Unhinged

Unhinged

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Paper Lives

Paper Lives

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
The Room

The Room

2003
×
½
Edit this entry  
29
Good Morning

Good Morning

2007
×
Edit this entry  
27
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Festival

The Festival

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
25
1 Night In San Diego

1 Night In San Diego

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★½
Edit this entry  
24
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Most Likely to Murder

Most Likely to Murder

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Edit this entry  
20
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★½
Edit this entry  
19
Fauve

Fauve

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Manic

Manic

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Manic

Manic

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Flip the Record

Flip the Record

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
The New Romantic

The New Romantic

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Best Seller

Best Seller

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
K.I.T.

K.I.T.

2013
×
★★½
Edit this entry  
16
You Sold My Rollerskates?

You Sold My Rollerskates?

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Shako Mako

Shako Mako

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Nightwalk

Nightwalk

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Carmen

Carmen

2017
×
Edit this entry  
16
Sometimes, I Think About Dying

Sometimes, I Think About Dying

2019
×
Edit this entry