• Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ½

  • Things Heard & Seen

    ½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Paper Lives

    ★★½

  • Cherry

    ★½

  • Shangri-La

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★½

  • Best Seller

    ★★★

  • 1 Night In San Diego

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Earwig and the Witch

    ½

  • You Sold My Rollerskates?

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Umbrella

  • Death of Me

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Unhinged

    ½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Becky

    ★★

  • Still Here 還在

  • Waiting

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Nightwalk

    ★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Spree

    ★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Vivarium

    ½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • L'Observateur

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Olla

    ★★★

  • Buffaloed

    ★★½

  • I Am Easy to Find

  • Me Time

  • In the Time It Takes to Get There

    ★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Princess Rita

    ★★★½

  • Greener Grass

    ★★★½

  • Sometimes, I Think About Dying

  • Hala

    ★½

  • Shako Mako

    ★★★

  • The Farewell

  • Beautiful Boy

    ★★

  • The Festival

    ★★

  • The Kissing Booth

    ★½

  • Most Likely to Murder

    ★½

  • The New Romantic

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Searching

    ★★★

  • Fauve

    ★★★★

  • Permanent

    ★½

  • (OO)

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★½

  • Bad Genius

    ★★★★

  • Flip the Record

    ★★★½

  • Manic

    ★★½