giulia has logged 13 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★½
Edit this entry  
18
The Island of Prohibited Pleasures

The Island of Prohibited Pleasures

1979
×
★★½
Edit this entry  
13
Lilian M: Confidential Report

Lilian M: Confidential Report

1975
×
★★★★
Edit this entry  
11
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Staggering Girl

The Staggering Girl

2019
×
★½
Edit this entry  
04
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Watership Down

Watership Down

1978
×
★★★★
Edit this entry  
02
Hop

Hop

2011
×
Edit this entry  
01
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
Edit this entry