• The Rescue

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Mank

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The King

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • The Painted Bird

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Bait

    ★★★★

  • Paddleton

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Report

    ★★★★½

  • Apollo 11

    ★★★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Bird Box

  • They Shall Not Grow Old

  • The Clovehitch Killer

  • A Twelve-Year Night

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Widows

    ★★★

  • The Predator

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • Destroyer

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Operation Finale

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • Calibre

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Galveston

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★★½

  • Shirkers

    ★★★★★

  • Hereditary