• Olivia Rodrigo: A Short Film

  • Bo Burnham: Inside

  • Nineteen on Fire

  • Cruella

    ★★★

  • Four Roads

  • Pink

  • Moxie

    ★★

  • And Then

  • Judas and the Black Messiah

  • Malcolm & Marie

  • It's a Sin

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Downfalls High

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Sweet 15

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • It Counts

  • The Haunting of Bly Manor

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • We Are Who We Are

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Break the Silence: The Movie

  • I'm Thinking of Ending Things

  • What We Leave Behind

  • I Wish You Were My Mother

  • Tenet

  • Life in A Day

  • Lost in Transit

  • The Kissing Booth 2

  • Summer of 85

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Coming Out

  • If Anything Happens I Love You

  • I May Destroy You

  • Dating Amber

    ★★★★

  • Unsettling Scenes

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • Rhubarb

  • Hollywood

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Secret Love

  • Normal People

  • A Smaller World

  • PHANTASY

  • Waiting

  • 1995

  • The Incredible Theft of Celine's Beloved

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Big Brother: A World Under Surveillance

  • last night i dreamt that somebody loved me

  • Emma.

    ★★★★½

  • Some Place Else

  • Matches

  • Disclosure

  • Minari

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Wake Up

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Miss Americana

  • Goldman v Silverman

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Good Riddance

  • Mutts

  • My Significant Other