maria has logged 21 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Notorious Bettie Page

The Notorious Bettie Page

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Annabelle

Annabelle

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Game Change

Game Change

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry