Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Skatetown, U.S.A.

Skatetown, U.S.A.

1979
×
★★★½
Edit this entry  
19
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★★
Edit this entry  
09
Belushi

Belushi

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Used Cars

Used Cars

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Loving You

Loving You

1957
×
★★★½
Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Advise & Consent

Advise & Consent

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
18
G.I. Blues

G.I. Blues

1960
×
★★★
Edit this entry  
13
Elvis Presley: The Searcher

Elvis Presley: The Searcher

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
King Creole

King Creole

1958
×
★★★★
Edit this entry  
12
Rockabilly Baby

Rockabilly Baby

1957
×
★★★
Edit this entry  
10
Shake, Rattle and Rock!

Shake, Rattle and Rock!

1956
×
★★★
Edit this entry  
06
Summer Love

Summer Love

1958
×
★★★½
Edit this entry  
04
Rock, Pretty Baby

Rock, Pretty Baby

1956
×
★★★
Edit this entry  
19
Bully. Coward. Victim. The Story of Roy Cohn

Bully. Coward. Victim. The Story of Roy Cohn

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Elvis

Elvis

1979
×
★★★★
Edit this entry  
13
Elvis '68 Comeback Special Edition

Elvis '68 Comeback Special Edition

2006
×
★★★½
Edit this entry  
06
Love Me Tender

Love Me Tender

1956
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Mystery of the 13th Guest

The Mystery of the 13th Guest

1943
×
★★★
Edit this entry  
13
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★★
Edit this entry  
31
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Lennon Naked

Lennon Naked

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
Help!

Help!

1965
×
★★½
Edit this entry  
20
The Girl Can't Help It

The Girl Can't Help It

1956
×
★★★½
Edit this entry  
19
I Wanna Hold Your Hand

I Wanna Hold Your Hand

1978
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★
Edit this entry  
17
808

808

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Winter Kills

Winter Kills

1979
×
★★★
Edit this entry  
23
Mike Wallace Is Here

Mike Wallace Is Here

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Russian Five

The Russian Five

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Santo vs. Blue Demon in Atlantis

Santo vs. Blue Demon in Atlantis

1970
×
★★★½
Edit this entry  
16
Dance Hall

Dance Hall

1950
×
★★★
Edit this entry  
12
Heartworn Highways

Heartworn Highways

1976
×
★★★★
Edit this entry  
11
How to Frame a Figg

How to Frame a Figg

1971
×
★★★
Edit this entry  
10
Killdozer

Killdozer

1974
×
★★★
Edit this entry  
05
Race with the Devil

Race with the Devil

1975
×
★★★½
Edit this entry  
03
Hitler's Daughter

Hitler's Daughter

1990
×
★★
Edit this entry  
24
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Chaperone

The Chaperone

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sweet Savior

Sweet Savior

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Private Eyes

The Private Eyes

1980
×
★★★★
Edit this entry  
25
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
D-Day to Berlin: A Newsnight Special

D-Day to Berlin: A Newsnight Special

1985
×
★★★★
Edit this entry  
08
Living Legend: The King of Rock and Roll

Living Legend: The King of Rock and Roll

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It Came from Outer Space

It Came from Outer Space

1953
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Countdown to Looking Glass

Countdown to Looking Glass

1984
×
★★★
Edit this entry