puffin has logged 27 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Horse Money

Horse Money

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
White Lie

White Lie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Macbeth

Macbeth

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Giraffe

Giraffe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Domino

Domino

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bait

Bait

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Antonio das Mortes

Antonio das Mortes

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black God, White Devil

Black God, White Devil

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Echo

Echo

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Twentieth Century

The Twentieth Century

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Host

Host

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Where the Land Ends

Where the Land Ends

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry