• Godzilla vs. Kong

    ½

  • The Little Things

    ★★

  • Outside the Wire

    ½

  • News of the World

    ½

  • The Midnight Sky

    ½

  • The Hand

    ★★★★★

  • One Second

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Nomadland

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Honest Thief

    ½

  • Tenet

    ½

  • Project Power

    ½

  • The Old Guard

    ½

  • #Alive

    ★★

  • Extraction

  • Mulan

    ★★

  • The Way Back

    ★½

  • Bloodshot

    ★½

  • Alone

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Possessor

    ★½

  • Underwater

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 6 Underground

    ½

  • 21 Bridges

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ½

  • Zombieland: Double Tap

    ½

  • Gemini Man

    ★½

  • Fractured

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ½

  • Color Out of Space

    ½

  • The Platform

    ★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★

  • Vivarium

    ★★

  • Crawl

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Child's Play

    ★½

  • Midsommar

    ★½

  • Ma

    ★½

  • Murder Mystery

    ½

  • Parasite

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ½

  • Sorry We Missed You

    ★★½

  • Bacurau

    ½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Brightburn

    ★½

  • Aladdin

    ½

  • Avengers: Endgame

    ½

  • Hellboy

  • Pet Sematary

    ½

  • Us

    ★★½

  • Captain Marvel

  • Triple Frontier

  • Miss Bala

    ★½

  • Official Secrets

    ★★½

  • The Souvenir

    ★★

  • The Lodge

    ★★

  • Escape Room

    ★★½

  • The Mule

    ★★

  • Mortal Engines

    ½

  • Aquaman

    ½

  • Robin Hood

    ★★

  • Bird Box

    ★½

  • Venom

    ½

  • Overlord

    ★½

  • Green Book

    ★½