• Killer Sofa

    ½

  • Submarine

    ★½

  • Minari

    ★★

  • Reflexões de um Liquidificador

    ★★★

  • Nana

    ★★★½

  • Camille Claudel, 1915

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • Friday the 13th

    ★★★

  • Peking Opera Blues

    ★★★★

  • The Naked Kiss

    ★★★★

  • Beau Travail

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★½

  • Halloween II

    ★★

  • Martha

    ★★★★

  • The Bakery Girl of Monceau

    ★★★★

  • Halloween III: Season of the Witch

    ★★★½

  • Silent Hill

    ★★½