naz. has logged 179 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
Arsène Wenger: Invincible

Arsène Wenger: Invincible

2021
×
Edit this entry  
15
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Edit this entry  
26
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
24
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
Edit this entry  
24
Sa Balik Baju

Sa Balik Baju

2021
×
Edit this entry  
22
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★½
Edit this entry  
12
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
Edit this entry  
12
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★½
Edit this entry  
06
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Sully

Sully

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Frontliner

Frontliner

2021
×
Edit this entry  
04
Concussion

Concussion

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Help

Help

2021
×
Edit this entry  
30
Old

Old

2021
×
Edit this entry  
30
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Quick Change

Quick Change

1990
×
★★★★
Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
Edit this entry  
20
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
18
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★
Edit this entry  
18
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★½
Edit this entry  
05
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
26
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Invictus

Invictus

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★
Edit this entry  
12
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★
Edit this entry  
11
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★½
Edit this entry  
08
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

2004
×
Edit this entry  
04
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Happening

The Happening

2008
×
★★
Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry