• Death to 2021

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Arsène Wenger: Invincible

  • Sa Balik Baju

  • Frontliner

  • No Time to Die

  • Attack of the Hollywood Clichés!

  • Help

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

  • Dune

  • Free Guy

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Thunder Force

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Penunggang Agama

  • Nobody

    ★★★★

  • Yes Day

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

  • The Little Things

    ★★★

  • Locked Down

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • The Last Blockbuster

  • The Call

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Little Fish

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Way I See It

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The War with Grandpa

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Anelka: Misunderstood

  • Host

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Lapsis

    ★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • The Letter Room

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich