NylahTB has logged 31 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Witch

The Witch

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Polar Bear

Polar Bear

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Let it Be

Let it Be

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stomping Grounds

Stomping Grounds

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wonder Boys

Wonder Boys

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry