• The Hunt

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ★½

  • Scenes from My Life

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • The Turning

    ½

  • The Outsider

    ★★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Like a Boss

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Michelle Wolf: Joke Show

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Noelle

    ★★½

  • The Good Liar

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Countdown

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • The Addams Family

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★

  • Random Acts of Violence

    ★★

  • The Cure - CURÆTION-25: From There To Here | From Here To There

  • Peter's To-Do List

    ★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★

  • Harriet

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

    ★★★★

  • Blood Quantum

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Hair Love

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • THE CURE - 40 LIVE

  • Crawl

    ★★★★