Rhona has logged 40 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Two Heads Creek

Two Heads Creek

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Silk Road

Silk Road

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tales from the Lodge

Tales from the Lodge

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Killer Weekend

Killer Weekend

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Happily

Happily

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Vault

The Vault

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
SAS: Red Notice

SAS: Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lucky

Lucky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry