Nick has logged 24 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jingle Bell Bride

Jingle Bell Bride

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
The Alamo

The Alamo

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Christmas Tree Lane

Christmas Tree Lane

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry